מלאו פרטיכם וניצור איתכם קשר
שם ומשפחה:*
טלפון:*
דוא"ל:
הערות:
 
שירים לחתונה

בחירת שירים לחתונה היא משימה מהנה אך לא פשוטה. בשורות הבאות ניתן מספר עצות שיכולות להיות מועילות לרבים מאיתנו. העצות הן בגדר המלצה בלבד מתוך ניסיון אישי וניסיונם של אחרים וכמובן שאתם רשאים לערוך בחירת שירים בסגנון חופשי וכיד הדמיון הטובה עליכם.

ראשית, בבואכם לבחור שירים לחתונה, כדאי לערוך רשימה של הכלה והחתן גם יחד. כך תוכלו להימנע מכפילויות וכך  תוכלו ליצור תיאום ציפיות מתואם כשכל הקלפים על שלחן.  לזוגות רבים טעם אישי דומה ולבטח גם כמה שירים משתופים ששניהם אוהבים ולכן המשימה הזו אמורה להיות קלה ולהתנהל על מי מנוחות.

הבעיות מתגלעות מאוחר יותר בשלב בחירת שירים לחתונה, כאשר כל אחד מהם עורך רשימה משלו. ייתכן ויהיו שירים שהחתן יטיל עליהם וטו וייתכן ויהיו שירים עליהם תטיל הכלה וטו. בכל זאת יש לזכור כ מדובר בחתונה, באיחוד קדוש, ולכן פשרה והטבה עם בן הזוג היא דרך המלך ועליה תושתת כל מערכת היחסים. יהיו שירים שהכלה לא תהיה מוכנה לוותר עליהם וייתכן ויהיו שירים שגם החתן לא יוותר עליהם.

חשוב אפוא שבחירת השירים תהיה שווה בכמות, הכוונה שלאחר עריכת הרשימה המשותפת כל אחד פונה לדרכו להרכיב את הרשימה האישית שלו, ורצוי שיהיה שוויון בכמות השירים שתבחר הכלה לבין כמות השירים שיבחר החתן.למרות זאת, חתנים רבים נותנים לכלתם לנהל את רשימת השירים כמו דברים רבים ואחרים, וכל עוד הדבר נעשה מתוך רצון הסכמה ואהבה, הרי זה משובח.

לאחר בחירת השירים ותיאום הציפיות בין בעלי בשמחה לבין מארגני האירוע האמונים על המוזיקה לאירועים, ניתן לשמוע ולהקשיב לעצות של מנוסים וותיקים בתחום שירים לחתונה ולשמוע את עצתם בנושא. ייתכן והם יציעו שירים שכלל לא חשבתם עליהם וייתכן ויציעו שירים שמתאימים והולמים יותר למאורע.לשמוע אף פעם לא מזיק ובייחוד כאשר אתם מנסים להפוך את יום חתונתכם ליום המוצלח והמאושר בחייכם.

לאור זאת, כדי לבחור שירים שישמחו גם את ההורים והמוזמנים כי הם האורחים הכי חשובים לכם ותרצו שגם הם יצאו מרוצים מהאירוע.

 

 בחירת שירים לחתונה לא אמרוה להיות מטלה כה מסובכת, ועדיין, זוגות רבים מוצאים עצמם אובדי עצות וחלוקים בדעותיהם נוכח הבחירה הזאת. איך נוכל להפוך את תהליך הבחירה לתהליך מהנה ומשותף לשני בני הזוג, באופן שכולם יהיו מרוצים? כל זאת בשורות הבאות.

כאשר אנו שומעים שירים לחתונה, אנו מיד מתמלאים בשמחה והתרגשות. כל מי שאי פעם כיבד את חבריו והשתתף בחתונה, וודאי שם לב למרכזיות שירים לחתונה שהושמעו או נוגנו בו בהופעה חיה. למרות זאת, אף אחד מאיתנו לא חשב על התכנון המוקדם שהם מצריכים, עד אשר נאלץ הוא עצמו להתמודד עם התהליך המורכב הזה.

שירים לחתונה חייבים להיות מהנים ומשמחים, וגם מרגשים, מגוונים כך שיקלעו לטעמם של רב המוזמנים. יש שירים שהחתן לא יוותר עליהם כמו שירים שהכלה לא תהיה מוכנה להכנס לחופה אם לא יושמעו. כך שהמשימה איננה פשוטה וקלה כמו שזה נשמע בהתחלה.

שירים לחתונה כמו גם הסגנון של רשימת ההשמעה, תלוי מאוד באופי החתן והכלה, לא תמיד אחד הם. לכן, כמו בכל דבר בזוגיות , צריך להגיע לעמק השווה ולבחור יחדיו שירים לחתונה. ייתכן ותיאלצו להתפשר ולהיענות לבקשת בן או בת הזוג, אך זה כל היופי בקשר הדוק ומחייב שכזה, כמו חתונה.

כשתגיעו למעמד של בחירת שירים לחתונה, זכרו כי אתם נמצאים בנקודה זו למען מטרה משותפת. אל תתנו לחילוקי הדיעות לעכב אותכם בדרך ליעד הנכסף. ההמלצה שלנו היא לשמור על ראש פתוח ולא להיות מקובעים. אם יש שירים עליהם לא תוותרו בשום פנים ואופן, עימדו על שלכם אך תדאגו כי הם לא יהיו רבים מדי במספרם. למרות חילוקי הדיעות, לעיתים דווקא התהליך יהיה מקרב ומלמד, כך תוכלו להבין מה טעמו של בן הזוג ואף לגלות שטעמכם דומה משחשבתם. הגיוון רק יתרום לאווריה החמה שתשרור במהלך האירוע שלכם, כך שגם את חילוקי הדעות חבקו בחום.

אחרי הכל, שירים לחתונה הם שקובעים את האווירה באירוע, ותפקידם לשמור על שמחה והתרגשות במהלכו. גיוון שירים לחתונה רק יתרום לכך.